Zábavná forma rozširovania poznatkov sa týka aj učiteľov

Angličtina zábavnou formou v praxi – alebo v každom navždy zostáva hravé dieťa. Potvrdiť to môžu aj naše lektorky a lektori: 16. júna sa nechali inšpirovať na konferencii Helen Doron English v Banskej Bystrici.

Takmer sedem desiatok účastníkov sa rozcestovalo domov s mnohými zaujímavými nápadmi. Prostredníctvom rôznych interaktívnych aktivít a vzdelávacích techník teraz nepochybne nadchnú nielen drobcov, no aj tínedžerov na kurzoch našej angličtiny či počas letných denných táborov, ktoré začnú onedlho. Navyše, dozvedeli sa tiež o novinkách zo sveta HDE –  na konferencii a následnom workshope získali nové poznatky o výučbe gramatiky, zoznámili sa s grafickým vylepšením portálu Kangi Club a časť podujatia sa týkala ukážky nového TeenBuzz rádia – rozhlasovej stanice Helen Doron pre tínedžerov.

„S obľubou zdôrazňujeme, že naši učitelia sú srdcom Helen Doron English. Sme na nich veľmi hrdí. Vnášajú do vyučovacích hodín zábavu, ale aj kreativitu a lásku k učeniu, ktorá deti prirodzene oslovuje. Angličtina sa zásluhou našich lektorov stáva potešujúcim zážitkom. Študentom poslúži v neskoršom veku a príjemné spomienky si uchovajú navždy,“ konštatuje lingvistka Katalin Deák, ktorá v roku 2005 priniesla túto metódu na Slovensko.

Lektori Helen Doron English podstupujú intenzívny tréning osvedčenej metódy. Keď nadobudnú príslušnú kvalifikáciu, vstúpia do celosvetovej siete učiteľov Helen Doron English pripravených vytvárať pozitívny rozdiel pri vzdelávaní žiakov.

„Lektori u nás majú benefity v podobe flexibilného pracovného času, ziskovej kariéry na voľnej nohe, uspokojenia z profesijnej činnosti a pocitu hrdosti zo zapojenia do globálnej komunity rešpektovanej značky,“ podotýka Katalin Deák a dodáva: „Nie je náhoda, že naši učitelia sú tí najlepší v odbore… Berieme totiž ich školenie veľmi vážne.“ Dôkazom kontinuálneho vzdelávania a priebežného dopĺňania kvalifikácie bola aj júnová konferencia v Banskej Bystrici.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ sortorder=”21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,35,36,37,40,39,43,38,41,42,34″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”4″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Fotky v albume]” slug=”Angličtina-zábavnou-formou-v-praxi” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]