Učitelia

Prežívajte detskú radosť zo svojej práce. Učte angličtinu s Helen Doron English

Spomínate si na vášho obľúbeného učiteľa alebo učiteľku z detstva? Presne takých ľudí hľadáme. Zanietené lektorky a lektorov, ktorí budú svoju prácu robiť od srdca. Hľadáme niekoho, pre koho bude práca zároveň aj koníčkom.

Je pre vás kariéra v Helen Doron English skutočný Dream Job?

Ak ste na tieto otázky odpovedali áno, vyplňte formulár a urobte prvý krok k zmysluplnej kariére. Nepotrebujete pedagogické vzdelanie. Všetko vás naučia naši najlepší školitelia. Mnohé naše lektorky začínali napríklad popri materskej dovolenke a postupne sa vypracovali až na manažérky vyučovacích centier. S Helen Doron English máte svoj čas aj kariéru vo svojich rukách. Sami si vyberiete, či budete pracovať ako lektorka v existujúcom centre, alebo ako nezávislá učiteľka v meste, kde pobočka Helen Doron English ešte nie je.

Prečítajte si: Často kladené otázky

„Je to práca, v ktorej cítim, že to, čo robím, má zmysel.“

(Lucia Briestenská, Považská Bystrica)

Často kladené otázky

Lekcie sa zameriavajú na učenie sa zapojením celého mozgu. Deti sa na hodine stretnú s rôznymi aktivitami, ktoré stimulujú všetky zmysly. Ide napríklad o pesničky, hry, výtvarné aktivity, tanec, pohyb, dramatické scénky a podobne.

Učitelia pri plánovaní hodiny berú do úvahy rôzne druhy zmyslového vnímania detí. Na ich základe potom vyberajú pestré spôsoby a aktivity, ktoré podporia prirodzené učenie sa. Využívajú napríklad rôzne hry, opakovanie slovíčok i jazykových štruktúr či jedinečných piesní s pohybmi.

Typická lekcia je preto dynamická a zábavná. Učitelia deti motivujú k spontánnemu rozprávaniu, spolu tvoria, hýbu sa a spievajú. Deti povzbudzujú a plynulo rozprúdia komunikáciu v triede. Pretože Helen Doron English je okrem učenia sa aj o zábave, pozitívnej energii a vzájomnom porozumení medzi žiakmi a učiteľom.

S Helen Doron English máte svoj čas aj osobnostný rast pevne vo svojich rukách. Ako učiteľ angličtiny si môžete vybrať kariéru, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu životnému štýlu. Ponúka väčšiu flexibilitu pri prispôsobovaní pracovného času osobným a rodinným záväzkom. V spoločnosti Helen Doron English môžete rásť a meniť svoje možnosti kariéry tak, aby vyhovovali vašim potrebám a snahám.

Helen Doron English ponúka tri možnosti spolupráce:

  • učiteľ vo vyučovacom centre
  • nezávislý učiteľ
  • franšízant vo vyučovacích štúdiách a centrách

Mnohí z našich učiteľov sa postupne vypracovali na franšízantov vzdelávacích centier.

Ako lektor alebo lektorka budete pracovať pre už existujúcu pobočku Helen Doron English vo vašom meste. Každý spolupracovník centra má možnosť dohodnúť sa na podmienkach spolupráce tak, aby to vyhovovalo všetkým stranám. Mnoho našich lektoriek začínalo popri materskej dovolenke alebo druhej práci a niektoré sa postupne vypracovali až na manažérky vyučovacích centier Helen Doron English.

Vždy však uprednostníme dlhodobú spoluprácu. Deti potrebujú stabilitu a tiež chceme, aby si naše lektorky užívali výsledky svojej práce a sledovali pokrok svojich žiakov.

Nezávislý učiteľ je náš nezávislý obchodný partner. Pôsobí pod značkou Helen Doron English v meste, kde vyučovacie centrum ešte neexistuje. Individuálne si organizuje a učí vlastné skupiny detí. Kurzy Helen Doron English sú navrhnuté tak, aby podporovali nábor nových študentov a zároveň si udržali tých dlhodobých. Je preto vysoká pravdepodobnosť, že ak sa do práce pustíte naplno, vaše podnikanie a príjem sa budú postupne zvyšovať.

Po prihlásení sa na školenie vám pomôžeme nájsť kurz, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Kurzy prebiehajú počas celého roka v mnohých mestách. Čas a miesto konania kurzu si preto budete môcť vybrať z viacerých možností.

Na prácu lektorky angličtiny v Helen Doron English vás pripravia špičkoví školitelia. Naučíte sa hlavné zásady metódy Helen Doron English a dozviete sa, ako a prečo je vhodné učiť deti práve touto metódou.

Kurzy sú zvyčajne rozdelené na dva dni úvodu a hodnotenia a tri dni hĺbkového tréningu.
Môžete sa zamerať na výučbu detí (vo veku 0 – 11 rokov) alebo tínedžerov (vo veku 12 – 19 rokov).

Okrem teoretických vedomostí na vás čaká aj prax v podobe tzv. micro teachingu, kde si na malých ukážkach precvičíte, ako učiť konkrétne témy v angličtine. Naučíme vás, ako vytiahnuť zo seba aj zo svojich žiakov to najlepšie.

Dôležitým cieľom školenia je tiež podporiť vás v tom, aby ste sa stali nezávislou a kreatívnou lektorkou či lektorom. Naučíte sa, ako lepšie vnímať potreby svojich študentov, ako udržať ich pozornosť počas celej hodiny a ako ich pozitívne motivovať. Ako deti učiť a zároveň byť sama sebou.

Nečaká vás žiadny ťažký záverečný test. Kurz uzavriete esejou, v ktorej zhrniete to, čo ste sa naučili na školení.

Po absolvovaní kurzu sa z vás stane certifikovaný učiteľ metódy Helen Doron English. Tu sa však pomoc a podpora od Helen Doron English nekončí, práve naopak.

Váš formulár starostlivo posúdime a do 30 dní vás budeme kontaktovať. Ak ste vhodný kandidát alebo kandidátka, pozveme vás na osobné stretnutie, kde odpovieme na všetky vaše otázky. Potom nasleduje školenie.

Stanete sa súčasťou celosvetovo uznávanej značky, ktorá má za sebou viac ako 30 rokov úspechu vo výučbe angličtiny u detí. Pod značkou Helen Doron English sa skrýva jedna veľká rodina. Ako začínajúci lektor či lektorka od nás dostanete rozmanité učebné materiály, ktoré pomáhajú deťom osvojovať si angličtinu tak ľahko a prirodzene, ako keď sa učia svoj materinský jazyk.

Všetci kolegovia majú medzi sebou perfektné vzťahy a navzájom si pomáhajú. Obrátiť sa môžete na ktoréhokoľvek kolegu alebo na kanceláriu Master Franchisora. Náš podporujúci tím je vám k dispozícii, aby vám so všetkým pomohol.

Môžete očakávať pomoc s:

  • administratívou
  • marketingom
  • vzdelávaním

Helen Doron English pravidelne organizuje stretnutia, konferencie a školenia, kde si navzájom odovzdávame svoje skúsenosti. Všetci učitelia navštevujú každoročnú konferenciu, ktorá poskytuje poznatky o rôznych aspektoch vývoja a vzdelávania detí ako aj podrobné školenia či motivujúce worshopy.

Budete mať možnosť sa kontinuálne vzdelávať v kurzoch a prostredníctvom zdieľania informácií v správach, na blogoch a v diskusných fórach. Na našom učiteľskom fóre nájdete články o našich kurzoch, pedagogických aktualizáciách, učebných odporúčaniach, vývoji z Head Office a nápadoch na učebné pomôcky.

Ponúkame tiež  širokú škálu nadstavbových seminárov, ktoré vám pomôžu mať vždy aktuálne informácie ohľadne nových a aktualizovaných materiáloch. Každoročne sa zúčastníte minimálne jedného seminára, ktorý vám pomôže rozvinúť vaše schopnosti aj kariéru.

Školiace sady pre učiteľov zahŕňajú príručky, učebné obrázkové kartičky “flashcards”, knihy, nahrávky či rozprávky dostupné v našej aplikácii a ďalšie učebné pomôcky, ktoré vám umožnia začať vo vašej novej kariére.

Náš online portál pre učiteľov ponúka učebné materiály na stiahnutie, pedagogické aktualizácie, kalendár seminárov a ďalšie.

Inovatívna a osvedčená metodológia Helen Doron English stavia na spojení učenia a hry. Svojim študentom poskytuje to najlepšie z oboch – príbehy, pesničky, hračky, hry, pomôcky či rôzne aplikácie. Vďaka tomu sa deti učia hovoriť a porozumieť angličtine skôr, ako sa naučia čítať a písať.

Anglický jazyk si osvoja rovnakým spôsobom ako svoj vlastný, materinský, jazyk – opakovaným počúvaním. Vďaka tomu, že neustále vnímajú zvuk angličtiny z pozadia, sa rozvíjajú ich mozgové prepojenia potrebné na to, aby si ľahko spomenuli na všetko, čo sa naučili.

Kontaktujte nás a my vás spojíme s najbližším centrom Helen Doron English. Môžete sa ísť pozrieť na vyučovanie, prípadne sa porozprávať s lektorkou, ktorá vám poradí, ako začať.

„Byť súčasťou tímu Helen Doron English znamená, mať okolo seba stovky kolegýň, ktoré prežívajú to isté a nikdy nie som sama.“

(Ivana Csutorová, Nové Zámky)

„Z lektorky som sa postupne vypracovala až na majiteľku centra. Odkedy učím v Helen Doron English, som šťastnejšia.“

(Lucia Nôtová, Detva)

Prežívajte detskú radosť zo svojej práce a staňte sa učiteľkou Helen Doron English.

Urobte prvý krok.

Chcem učiť angličtinu

 

Chcem učiť angličtinu

 

Chcete sa dozvedieť viac?

Neváhajte sa na nás obrátiť s vašimi otázkami. Odpovieme vám v najkratšej možnej dobe.

Zastúpenie Helen Doron English na Slovensku:

National Franchisor for Slovakia
Edu Plus, spol. s r.o.
925 32 Veľká Mača č. 124

Kontaktná osoba:

Mgr. Katalin Deák
E-mail: slovakia@helendoron.sk
Mobile: +421 918 955 889