Angličtina pre deti
 

O nás

Helen Doron – Svetový líder v odvetví vyučovania angličtiny ako druhého jazyka

Pred 30 rokmi lingvistka a pedagogička Helen Doron urobila zásadný prevrat vo vyučovaní angličtiny ako cudzieho jazyka pre malé deti vyvinutím metódy, ktorá napodobňuje spôsob, akým sa bábätká učia svoj materinský jazyk. Dnes je Helen Doron English medzinárodnou obchodnou sieťou vo viac ako 30 krajinách. Takmer 2 milióny detí dnes rozpráva po anglicky vďaka Helen Doron.

Ako sa to celé začalo

Všetko to začalo hodinou huslí. Takmer pred 30 rokmi Helen Doron, britská lingvistka, prihlásila svoju 4-ročnú dcéru na hodiny huslí, vedené inštruktorom používajúcim Suzukiho metódu. Bola jej úspechom unesená, a tak sa inšpirovala jej princípmi vo svojej metóde pre vyučovanie angličtiny malých detí.

Jazyk hudby

Tak sa začal medzinárodný úspešný príbeh Helen Doron English. V roku 1985 sa Helen Doron pustila do vytvárania svojich vlastných učebných materiálov, aby pomohla deťom rozumieť a rozprávať po anglicky. Pochopila, že čítanie a písanie sú odlišnými schopnosťami ako porozumenie a rozprávanie. Zatiaľ čo v školách učitelia vedeli len to, ako vyučovať jazyk cez čítanie a písanie, prevratná metodológia Helen Doron umožnila deťom naučiť sa rozprávať a porozumieť angličtine skôr, než sa naučili čítať alebo písať – presne tak, ako vo svojom materinskom jazyku. Dokonca aj bábätká sa môžu naučiť angličtinu s metódou Helen Doron. Navrhla svoj prvý kurz pre ranú výučbu angličtiny, postavený na základoch pozitívnej spätnej väzby a opakovaného počúvania.  Vytvorila domáce nahrávky piesní, riekaniek a príbehov a začala vyučovať vo svojom susedstve v severnom Izraeli.

Výsledky boli úžasné. Helenina metóda učenia angličtiny vytvorila výchovné prostredie, ktoré napodobňovalo prirodzený spôsob učenia sa materinského jazyka. Deťom sa to nesmierne páčilo! Vyučovacie hodiny boli zábavné a živé, a stimulovali emocionálne, fyzické, kreatívne aj intelektuálne zdravie mladých študentov. Na základe tohto počiatočného úspechu sa Helen Doron English rozšírilo z pôvodného programu zameraného na malé deti, zahŕňajúceho veku primerané kurzy pre bábätká od 3 mesiacov veku, až po kurzy pre tínedžerov do veku 19 rokov.

Helen Doron English vo svete

V roku 1995 sa predstavila metóda Helen Doron English Európe v Rakúsku a neskôr v Nemecku. V roku 1998 bol prevzatý frančízingový obchodný model a vyučovacie centrá Helen Doron English začali rozkvitať po celej Európe. Nedávno sa Helen Doron English rozšírilo do Číny, juhovýchodnej Ázie a Južnej a Latinskej Ameriky.

Heleninou túžbou bolo, a dodnes zostáva, maximalizovanie schopností učenia detí každého veku, a vytváranie prvotriednych vyučovacích programov pre deti. Helen a jej vývojový tím pokračujú v priekopníckej činnosti v oblasti vyučovania cez emocionálny, fyzický, kreatívny a intelektuálny rast.

Najnovšou inováciou a úspešným modelom pre vzdelávacie programovanie sú škôlky Helen Doron. Už takmer 2 milióny detí sa učí angličtinu metódou Helen Doron a majú prospech z Heleninej pretrvávajúcej oddanosti priviesť vzdelávanie do dokonalosti.

 • „Učenie sa angličtiny v Helen Doron Early English je zábavou a jeho metóda dovoľuje môjmu synovi, Bossovi, naučiť sa po anglicky prirodzene. Boss spieva spolu s Helen Doron CDčkami, keď ich púšťam v aute.“

  Saowanee Lurpromchai, Bangkok, Thajsko
 • „Musím pripustiť vašu profesionálnu prácu nielen v učení angličtiny, ale tiež v stimulovaní jazykového vývinu u malých detí. Môj syn Jack (2 roky a 4 mesiace), ktorý vie len pár slov po poľsky, si už začal rozširovať svoju anglickú slovnú zásobu, ktorú sa učí v triede.“

  Justyna Kolasinska, Varšava, Poľsko
 

 

Výhody dvojjazyčnosti

Úspech frančízingu

Hudba – Kľúč k učeniu angličtiny

Štyri princípy, vynikajúce materiály a oddaní učitelia – to je metodológia Helen Doron.

Všetky kurzy Helen Doron English, nezáleží na to, pre aký vek boli vytvorené, sú postavené na štyroch základných princípoch, ktoré prispievajú k nespornému úspechu tejto metódy.

Štyri princípy Helen Doron English

Opakované počúvanie. Ústredným prvkom Helen Doron English je počúvanie určených CDčiek alebo audionahrávok doma v pozadí, najlepšie dvakrát denne po 15 – 25 minút. Toto vytvára stále vystavenie sa angličtine, ktoré je v tomto mladom veku také dôležité. CDčka s originálnymi piesňami a príbehmi, zloženými výlučne pre Helen Doron English, sú súčasťou študentského učebného setu, ktorý dostáva Vaše dieťa po zápise na kurz Helen Doron English.

Pozitívna spätná väzba. Keď Vaše dieťa vyslovilo svoje prvé slovo, mali ste určite obrovskú radosť. Táto pozitívna spätná väzba posmelila Vaše dieťa v pokračovaní opakovania tohto slova a hovorenia nových. S Helen Doron English sa deti učia tým istým spôsobom ako v ich rodnom jazyku – s obrovským množstvom pozitívnej spätnej väzby. Učitelia Helen Doron poskytujú toto pozitívne povzbudzovanie v triede.

Učenie v malých skupinkáchKurzy Helen Doron English sú vyučované v malých skupinkách po 4 – 8 študentov. Umožňuje to poskytnúť to najlepšie pre obe strany. Na jednej strane si študenti užívajú výhodu skupinovej interakcie, na rozdiel od súkromného doučovania, a na strane druhej, malé skupinky dovoľujú osobitú pozornosť a množstvo precvičovania angličtiny. Výskum ukazuje, že vyučovanie v malých skupinách prináša lepšie výsledky než súkromné doučovanie.

Urobte si z učenia zábavu. Vyučovacia metóda Helen Doron berie do úvahy jedinečné štýly učenia detí a využíva hru, pohyb, hudbu a množstvo zábavy na maximalizovanie detskej prirodzenej lásky k učeniu a tendencie nasávať jazyky. Či už 3-mesačné, 3-ročné, 10- alebo 17-ročné deti a mládež, všetci si užívajú naše hodiny, ktoré sú vysoko štrukturované, a pritom zábavné a dynamické.

Oddaní učitelia

Helen Doron English je nesmierne hrdá na svoj profesionálny, oddaný tím učiteľov. Všetci učitelia Helen Doron prešli prísnym školením, kde sa do detailu naučili všetko o metóde a boli vyškolení používať naše patentované učebné materiály. Akonáhle raz absolvujú takýto kurz, stanú sa vášnivými stúpencami tejto metódy a mimoriadne zapálenými uistiť sa, že každé dieťa dostane z hodín to najlepšie. Ich nadšenie sa prirodzene lepí aj na deti, ktoré sa nemôžu dočkať ďalšej hodiny.

Najlepšie výukové materiály v odbore

Všetky Helen Doron English programy – od Baby´s Best Start pre najmenších po Teen English pre tínedžerov do 19 rokov – sú vyvinuté interne u Helen Doron a pod jej vedením. Vývojový tím pozostáva z odborníkov na lingvistiku, angličtinu ako cudzí jazyk a detského vývinu. Všetky príbehy, pesničky a animácie sú vytvorené pre Helen Doron English tak, aby sa zhodovali so slovnou zásobou vhodnou pre každý špecifický kurz. Okrem toho, všetky aktivity a hry sú vytvorené tak, aby poskytovali študentom stimulujúci, ale stále zábavný zážitok, ktorý im uľahčí zapamätanie si slovnej zásoby. 

 • „Tak, ako sa bábätká a dojčatá učia svoju materinskú reč počúvaním slov, viet, pesničiek a rozprávok stále dokola od ľudí okolo seba, tak sa deti môžu učiť cudzí jazyk používaním tejto istej prirodzenej techniky.“

  Helen Doron o tom, ako sa dojčatá učia rozprávať
 • „Rodičia sa často pýtajú: aký je hlavný rozdiel medzi metodológiou Helen Doron a ostatnými, ktoré učia deti angličtinu ako cudzí jazyk? Odpoveďou je skúsenosť.“

  Helen Doron o úspechu svojej metodológie
 • Helen Doron bola medzi úplne prvými, ktorí pochopili, že veľmi malé deti môžu nasávať cudzí jazyk tak ľahko a bez námahy, ako to robia vo svojom materinskom jazyku. A výsledkom bolo, že sa stala prvou, ktorá vyvinula programy, v ktorých sa tak robí systematicky.

  Helen Doron bola priekopníčkou vo vyučovaní angličtiny malých detí
 

 

Najlepší vek pre učenie sa po anglicky?

Výskum – Dvojjazyčné bábätká sú chytrejšie

Cambridge ESOL a Helen Doron – spolupracujú pre prospech mladých študentov

Press Shields

Od roku 2012 Helen Doron English spolupracuje s University of Cambridge pri skúškach ESOL (Cambridge ESOL), aby poskytla prípravu a skúšky pre deti. Cambridge ESOL je medzinárodne uznávaný ako jeden z radu vedúcich testov merajúcich zručnosť v angličtine.

Študenti pripravujúci sa na testy vo vyučovacích centrách Helen Doron, ktoré majú oprávnenie pre cambridgskú prípravu, budú môcť skladať svoje skúšky v Cambridge ESOL v autorizovanom Helen Doron vyučovacom centre, najbližšie k nim. Kontaktujte Cambridge ESOL certifikované vyučovacie centrum Helen Doron English blízko Vás.

Kontaktujte certifikované Helen Doron English vyučovacie centrum blízko Vás..

 

 • “Sme potešení, že pracujeme s takým známym menom vo vzdelávaní najmenších. Cambridge a Helen Doron majú spoločné hlavné ciele v poskytovaní dokonalosti vo vzdelávaní mladých študentov po celom svete. Svojou spoluprácou sme schopní zlepšiť prístup ku skúškam Cambridge English, ktoré dávajú mladým študentom skutočný náskok v ich intelektuálnom raste.”

  Badran Renaya, Izrael