Príďte a presvedčte sa sami

…A čo ďalej po materskej dovolenke…?

Volám sa Lucia Šimeček a som majiteľka Helen Doron English centra v Jarovciach. K metóde Helen Doron ma priviedla náhoda. Predtým, ako som sa stala matkou, som pracovala v jednej americkej nadnárodnej spoločnosti na pozícii personalistu. Keď som bola na materskej dovolenke, začala som rozmýšľať, čomu sa budem venovať po jej skončení. Do sektora, v ktorom som pôsobila pred narodením detí som sa vrátiť nechcela.

Veta, ktorá mi zmenila život!

Jedného dňa som sa stretla s kamarátkou z práce a tá mi rozprávala o tom, ako s deťmi asi od ich 10 mesiacov navštevuje angličtinu Helen Doron English. Rozprávala s veľkým nadšením o tom ako to deti baví, a že na angličtinu chodia s úsmevom. Lektorka s nimi robí veľa zaujímavých aktivít. Hodina je plná hier, pesničiek, pohybu a smiechu. Doma si deti pospevujú anglické pesničky a vidieť ako si angličtinu obľúbili už od skorého detstva. Potom sa na mňa pozrela a povedala jednu vetu, ktorá zmenila celý môj profesijný život. „Ty by si sa hodila na lektorku Helen Doron.“…a mne to vôbec nepripadalo ako zlý nápad, pretože som angličtinu vyštudovala.

Keď sa zvedavosť vypláca

Keď som prišla domov, sadla som si za počítač a zo zvedavosti som si začala študovať všetko o tejto metóde. Zistila som, že metóda Helen Doron English je naozaj jedinečná. Robí učenie pre deti zaujímavým a na základe dostupných vedeckých poznatkov o učení je veľmi efektívna. Najdôležitejšie je však to, že je pre deti úplne prirodzená najmä tým, že nemusia sedieť v lavici, ale krásy anglického jazyka môžu objavovať aj cez pohyb, tanec a spev.

Moje začiatky

Zapojila som sa do ich franšízy a v lete som absolvovala tréningový program Helen Doron Teacher Training. Je to tréning, ktorý absolvuje každý lektor Helen Doron, aby sa naučil metódu a tiež sa oboznámil so všetkými materiálmi, ktoré sú súčasťou „vyučovacích“ hodín. V septembri som začala učiť prvé kurzy. Bolo to krásne obdobie, kedy som sa na každú jednu hodinu tešila, no venovala som čas aj príprave, ktoré je rovnako dôležitá. Postupne začali deti z kurzov nastupovať do škôlky a v kurze chceli samozrejme pokračovať, takže som do ponuky pridala ďalšie hodiny. Detí sa postupne hlásilo viac a viac a ja som začala hľadať výpomoc.

Pomáhame si navzájom

Do cesty mi prišla jedna mamička, ktorá so svojim synčekom chodila na náš kurz. Všimla som si, že sa na hodinách prihovára synovi po anglicky a jej angličtina je skvelá. Spýtala som sa jej, či by mala záujem o prácu lektorky a ona súhlasila.  Dnes sme už tím. Veľmi sa teším, že je tu, a že mi pomáha. Oceňujem aj to, že s majiteľkami iných centier sme v úzkom kontakte, pomáhame si a podporujeme sa. Je skvelé mať prácu, ktorá Vás baví a mať vedľa seba ľudí, s ktorými si rozumiete.

Príďte a presvedčte sa sami

Srdečne Vás pozývame do nášho centra Helen Doron English v Jarovciach. Priestory sa nachádzajú v rodinnom dome na poschodí. Privíta Vás tu útulné prostredie s veľkou učebňou, v ktorej je veľkorysý priestor pre deti a tým pádom majú možnosť stráviť vyučovaciu hodinu plnú zábavy, kde je pre nich učenie hrou. Zo všetkého najviac ma však teší otázka, ktorú mi už položilo veľa rodičov: „Nemáte takýto kurz aj pre dospelých?“, vraj aj oni by sa takto chceli učiť angličtinu 😉

Lucia Šimeček