Petra Bernasovská: Prečo som sa rozhodla pre Helen Doron

Všetci vieme, že ovládať cudzie jazyky je čoraz dôležitejšie, dnes už nevyhnutné pre prácu a život. Preto som chcela dať svojim deťom to, čo som ja v detstve zanedbala.  Aby sa čo najskôr začali učiť najmä angličtinu. Od odborníkov viem, že čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk, počúvať ho, tým ľahšie sa ho naučí a následne sa bude jednoduchšie a rýchlejšie učiť aj iné jazyky.

Preto som sa rozhodla pre jazykovú školu, ktorá dokáže pracovať už s malinkými detičkami od útleho veku veľmi hravou formou. Takouto školou je Helen Doron. Už interiér je zariadený ako detský kútik, takže naša malá Eliška tam chcela vstúpiť vždy, keď sme šli okolo. Keď mala 4 roky, k Helen Doron som ju prihlásila. To bola radosť. Hneď po prvej hodine bola nadšená a ovládala prvé slovíčka. To ma presvedčilo, že v Helen Doron na to idú správne. Angličtinu má raz do týždňa – v stredu – a už vo štvrtok sa ma pýta, kedy bude ďalšia hodina. Nemôžeme vynechať ani jednu.

Majú vynikajúcu lektorku, ktorá má vzťah k deťom, vie ich zabaviť, zaujať a zároveň aj naučiť. Slovíčka sa na nich lepia úplne prirodzene, prostredníctvom pesničiek a hier. Učia sa krátke frázy a nie jednotlivé slovíčka či gramatiku zvlášť. Takto je to podľa mňa pre deti prirodzenejšie. Páčilo sa mi, že ani doma nemáme deti nútiť memorovať anglické slová, aby ich to neznechutilo. Skutočná škola hrou.

Teším sa, že v súčasnosti už existujú takéto školy pre najmenších, čo nám v našom detstve trochu chýbalo.