Prečo som sa rozhodla pre Helen Doron English

Názor psychologičky Mgr. Silvia Langermann o kurzoch Helen Doron English:

Tráviť čas s deťmi je pre rodiča tou najkrajšou a najzmysluplnejšou aktivitou. Je však vo Vašich rukách, aké návyky a spôsoby dieťatku vštepíte, či akej aktivite sa budete spolu venovať.  Samozrejme, akákoľvek činnosť, ktorá dieťa napĺňa radosťou je zmysluplná. Ide však o to, aby ste aj čas hier využili efektívne a zmysluplne, v prospech Vášho dieťatka.

Na základe pracovných i životných skúseností si uvedomujem, aké dôležité je v súčasnosti aktívne ovládať aj iné jazyky, ako materinský. Napríklad znalosť angličtiny je dnes považovaná za jednu zo základných zručností moderného človeka, aj pri pohovore sa znalosť jedného cudzieho jazyka berie už ako samozrejmosť.

Súčasný svet ponúka už nielen dospelým, ale aj deťom obrovské množstvo možností, ako môžu napredovať, učiť sa, vzdelávať a úspešne rásť už odmalička. Certifikovaná učebná metóda anglického jazyka Helen Doron je jednou z nich. Využíva to, čo je deťom najbližšie: pesničky, riekanky, básničky a v súčasnom svete plnom digitálnych technológií sa orientuje aj na interaktívne aplikácie fungujúce na rôznych platformách. Vďaka hravej metóde, ktorej podstatou je osvojovanie si cudzieho jazyka ako prirodzeného, môžete učiť dieťatko už od troch mesiacov.

Keď moje deti vyrastú, prevezmú zodpovednosť samy za seba. Moji synovia sa raz sami musia rozhodnúť, v akej oblasti chcú študovať, pracovať. Kým nesiem zodpovednosť za nich ja, chcem pre nich to najlepšie. Pomocou metódy Helen Doron som sa rozhodla zabezpečiť im znalosť a uľahčiť učenie sa anglického jazyka.

Môj syn, Matúš, má necelé tri roky. Na kurzy anglického jazyka Helen Doron sa vždy veľmi teší. To je ďalšia výhoda, ktorú mu učenie sa angličtiny prinieslo: nevníma ho ako nutné zlo, práve naopak. Nie je to preňho povinnosť, ale radosť. Kurzy Helen Doron sú skrátka aktivitou, ktorá prináša pozitívne výsledky. Moja rada pre ostatných rodičov: nenechajte sa odradiť tým, že máte hanblivejšie dieťa. Matúš je na kurze veľmi mlčanlivý, často na aktivity nereaguje. Avšak doma sa prejaví na plno. Pred celou rodinou s nadšením rozpráva, čo nové sa naučil, ako vie počítať, pomenovať rôzne zvieratká, farby, zaspievať pesničky, riekanky…

Metóda Helen Doron nie je o silenom učení dieťaťa a vzbudzovaní v ňom pocitov nutnosti a povinností. Je o efektívnom a zároveň zábavne strávenom čase s Vašimi ratolesťami, ktoré Vám raz budú vďačné za to, že im cudzí jazyk nerobí problém a jeho neznalosť nie je prekážkou v dosahovaní ich cieľov.Mgr_Silvia_Langermann

Mgr. Silvia Langermann, Ltc.,

psychologička, life coach