Helen Doron English oslavuje 35. výročie s hudbou a tancom

Angličtinu sa pomocou našej metodiky učia deti už 35 rokov. Viac ako tisíc učebných centier nájdete v 38 krajinách a na 4 kontinentoch a navštevuje ich viac než tri milióny detí a študentov. Teraz ich všetky spája oslava tohto výročia a slovenské centrá sa samozrejme do aktivít zapojili. Pridať sa môžu aj všetky naše deti – či už vlastným videom s hymnou alebo súťažným hlasovaním pre najobľúbenejšiu pieseň.

V našej metodike už od jej vzniku hrá veľkú úlohu hudba. Celý rad vedeckých štúdií dokazuje, že melódia a rytmus napomáhajú tomu, že si slová rýchlejšie a dlhodobejšie zapamätáme. U detí túto schopnosť naučiť sa slová vďaka melódii využívame. Preto sa snažíme, aby deti z našich kurzov pravidelne doma pasívne počúvali Helen Doron nahrávky, zatiaľ čo si napríklad maľujú, hrajú sa so stavebnicou alebo sa napríklad kúpu vo vani.

Téma výročia sa do našich lekcií premietne samozrejme tiež formou hudby a tanca. Pri tejto príležitosti vznikla nová hymna Helen Doron Anthem. Jej slová vyjadrujú hlavné hodnoty, ku ktorým sa hlásime a snažíme sa ich deťom odovzdať.

Slová našej hymny

Hymna je sprevádzaná tiež tanečnou choreografiou. Chytľavá melódia aj rytmus sú vytvorené tak, aby hymna bola pre deti atraktívna a rady sa ju učili. Môžu sa tiež zapojiť do medzinárodnej výzvy a svoju verziu choreografie s hymnou natočiť a vložiť na stránku k výročiu. Tie najlepšie videá sa dostanú do finálnej kompilácie videí zo všetkých krajín.

Pripojiť sa do výzvy

Pre naše kurzy za roky činnosti vznikli už stovky podobných hitov – každé dieťa sa ich ročne naučia behom jedného kurzu až dvadsaťpäť. Striedajú sa v nich rôzne rytmy a štýly, od latina cez folk až po rock alebo hip-hop. Všetky pesničky sme teraz prehľadne roztriedili na YouTube do playlistov podľa veku. Ľahko ich tak nájdete a pustíte si ich doma s deťmi. Tiež môžete pre svoje najobľúbenejšie pesničky hlasovať a vyhrať pekné ceny.

Tešíme sa, že aj u vás bude znieť nielen naša hymna, ale aj pesničky vytvorené pre Helen Doron English kurzy – práve to je tá najkrajšia oslava našej práce 😊

Hlasovať za najlepšiu pesničku