Efekt učenia je rýchly a „hmatateľný“

Keď deti posúvajú naše hranice…

Moje skúsenosti s kurzami angličtiny Helen Doron English sa začali vďaka dcére. Keď mala 2 roky, zistila som, že existuje kurz, ktorý spája cvičenie, hudobnú výchovu, znakovú reč, skoré čítanie i matematiku, a to všetko v angličtine! Na internete som si vyhľadala ukážky z rôznych hodín, kde ma hneď oslovil partnerský prístup učiteľa a študenta. Táto metóda ma lákala nielen ako mamu. Hoci som bola tehotná s druhou dcérkou, prihlásila som sa na tréning, aby som mohla začať učiť.

Kurzy s Helen Doron nám dali kamarátstva

Prvé kurzy angličtiny som otvorila vo Veľkom Záluží, kam sme sa s manželom presťahovali, napriek tomu, že sme tam nikoho nepoznali. Detičky, ktoré boli medzi prvými študentami učím ešte stále aj dnes. Kurzy angličtiny Helen Doron English do našich životov priniesli nielen angličtinu, ale aj mnohé nové kamarátstva.

Od kurzov ku škole

Keď manžel videl aké pokroky robí naša dcérka, navrhol mi, že mi pomôže otvoriť aj školu Helen Doron English v Trnave, aby sa takto mohlo vzdelávať čo najviac detí. Otvorenie školy sme si naplánovali na marec 2020. Namiesto študentov sme však museli prijať fakt o prichádzajúcom korona víruse. Naše novo zariadené učebne tak ožili až v septembri 2020, kedy sme s radosťou uvítali prvé angličtinárske skupinky. Hneď po nástupe prvých študentov sme sledovali ich rýchle napredovanie a radosť z chodenia do školy.

Stálo to za to!

Dnes má naša staršia dcéra 8 rokov. Vďaka angličtine Helen Doron English rozpráva celými vetami a teší sa na každú hodinu. Mladšia dcéra bola súčasťou kurzov ešte pred svojím narodením 🙂 a dnes je pre ňu samozrejmé, že si so sestrou pomenúvajú veci v angličtine.

Ako veľký bonus našich kurzov vnímam, že deti strácajú strach z rozprávania a nadobúdajú prirodzené sebavedomie. Tesím sa, keď vidíme na deťoch, že to má zmysel. Potvrdzujú to aj rodičia. Samozrejme, veľký vplyv na to má aj nadšenie našich lektoriek. Každá z nich prešla intenzívnym kurzom a ich zanietenie a skvelý prístup k deťom sa vyplatil. Deti ich doslova milujú.

Efekt učenia je rýchly a „hmatateľný“

Keď vidím, aké pokroky deti robia na hodinách, vždy mi to dodá novú motiváciu. No ich práca nekončí len na hodinách, ale extrémne rýchlo prosperujú vďaka domácemu pasívnemu počúvaniu, vďaka čomu úspešne absolvujú kurzy s obrovským obsahom slov. Tým najmenším kurzy ponúkajú množstvo podnetov, pesničiek a rýmovačiek. Školákom zase ožívajú pracovné zošity vďaka rozšírenej realite z aplikácií Helen Doron English a tínedžeri z celého sveta majú dokonca svoje vlastné internetové rádio.

A čo prinesie budúcnosť?

Pripravujeme dopoludňajšiu starostlivosť o deti, v kombinácii s kurzami angličtiny a pohybovými aktivitami. Deťom to pomôže v rozvoji a v začlenení sa do kolektívu, keďže pracujeme v malých skupinkách. Aby sme naše plány mohli rozvíjať naplno, rozširujeme náš lektorský tím v Záluží aj Trnave. Veríme, že najbližšia budúcnosť nám prinesie nové a zaujímavé výzvy, na ktoré sa už teraz tešíme, rovnako, ako aj na všetkých pokračujúcich i nových študentov.

Ivana Kubaská