Dva splnené sny – jedna práca

Náhody neexistujú

O Helen Doron English som sa dozvedela náhodou, keď som sa po návrate zo zahraničia snažila nájsť spôsob ako komunikovať so synom v angličtine a zároveň neprísť o možnosť komunikácie aj v rodnom jazyku. Táto skúsenosť však na čas ostala len pri prehliadaní internetu. K opätovnému kontaktu prišlo až o 6 rokov neskôr, kedy som už aktívne hľadala prácu po materskej dovolenke. Na pracovnom portáli som našla ponuku práce na lektorku angličtiny pre Helen Doron, na ktorú som zo zvedavosti odpovedala.

Dva splnené sny- jedna práca

Od detstva som túžila pracovať s deťmi a po návrate zo zahraničia som chcela ostať v kontakte s angličtinou, preto som kombináciu lektorky anglického jazyka pre deti brala ako výzvu robiť to, čo ma baví. Nebola som si však istá, či zvládnem skĺbiť rodičovské povinnosti s prácou v Helen Doron English, nakoľko si táto práca vyžaduje čas najmä popoludní. Nakoniec ma táto práca nadchla natoľko, že som pri nej ostala. Prešla som od lektorky cez manažérsku pozíciu koordinátorky HD Centra, až na jeho majiteľku a už šiesty rok sa s tímom úžasných lektoriek snažím rozvíjať meno Helen Doron v celej oblasti Bratislava IV. Dnes som vďačná za možnosť mať prácu, ktorá je zároveň aj mojim koníčkom.

Keď ožíva moje vnútorné dieťa

Helen Doron English nie je iba reprodukovanie vedomostí z kníh, alebo memorovanie slovnej zásoby, je to zábava. Tu môžem využiť všetky svoje zručnosti, kreativitu a nápady ako deti zabaviť, no zároveň ich vzdelať. Môžem sa vrátiť do detských čias a baviť sa spolu s nimi. Veľmi ma baví, keď sa mi podarí vyčariť úsmev na detských tváričkách najmä vtedy, keď spolu doskáčeme, dotancujeme a dohráme sa. Najradšej vidím, keď sa im prekvapením rozžiaria iskričky v očiach po tom, ako som sa zahrala na kúzelníka a z plastelínového plum pie, ktorý sme spolu vyrobili som vytiahla z hračkárskej rúry ozajstný koláč. Deti v tej chvíli s radosťou bežia rodičom vyrozprávať, čo sa nám podarilo.

Všetko je to o ľuďoch

Výučba v Helen Doron English je síce zdĺhavý, ale efektívny proces, na konci ktorého vidíme sebavedomých, mladých ľudí úspešne zvládajúcich prijímacie skúšky z anglického jazyka na všetky druhy škôl. Celý tento proces je tímová práca. Je to práca lektoriek, ktorým som nesmierne vďačná za podporu, ochotu a nasadenie, s ktorým dennodenne prichádzajú na hodiny. Podpora kolegov, či už na lokálnej (HD centrum), celoslovenskej (Frenčízori) alebo svetovej úrovni (Head Office a zahraničné HD centrá). A v neposlednom rade je to aj tímová práca s deťmi, s ktorými sme počas hodín na jednej lodi a spolupráca s ich rodičmi, ktorí sa spolupodieľajú na zabezpečení angličtiny deťom na dennej báze v domácom prostredí.

Prečo sa to oplatí…

Napriek tomu, že práca v Helen Doron je časovo, fyzicky aj psychicky veľmi náročná, detská radosť a láska ma vždy nabije energiou a dáva mi chuť pokračovať. Veľkou odmenou je pre mňa sledovať pokroky detí, ktoré u nás začínali ako jeden až dvojročné a teraz ako sedemročné sebavedome a plynule komunikujú.

Zuzana Ryšavá Daneková