Rozžiarte na Vianoce ďalšie detské oči

Štedrosť, empatia, humanita. Blíži sa obdobie, keď si dôležitosť ľudskosti znova uvedomíme ešte výraznejšie, ako vo zvyšku roka. Helen Doron English vám už tretí raz ponúka možnosť prejaviť dobrosrdečnosť a urobiť deťom zo sociálne slabších rodín krajšie sviatky pokoja a radosti.

Nie všetci drobci majú to šťastie, že vyrastajú v dostatku. Vianoce sú výnimočným obdobím najmä pre tých najmenších: tešia sa na ozdobovanie stromčeka, užívajú si blízkosť rodičov a súrodencov, hltajú rozprávky aj maškrty, netrpezlivo čakajú na darčeky. Na Slovensku je však veľa rodín, ktoré žijú vo veľmi zlých materiálnych podmienkach a majú existenčné problémy. Rodičia z takýchto domácností veru neuvažujú o tom, či svojim deťom kúpia nový tablet, autodráhu alebo bábiku, ale či vôbec budú mať prostriedky na jedlo, ošatenie a zabezpečenie základných potrieb.

V spolupráci so Slovenským Červeným krížom sa preto mnohé pobočky Helen Doron English opäť zapojili do celoslovenskej zbierky nevyužívaných a nepoškodených hračiek, kníh a školských potrieb.

Ak sa chcete pridať, stačí priniesť do príslušného vyučovacieho centra hračky, na ktoré je váš drobec už priveľký, pretriediť knižky na poličke, prípadne vyčleniť nadbytočné učebné pomôcky. Prosíme, zabaľte ich tak, aby tvorili už hotové vianočné balíčky. Pridajte informáciu, či je darček vhodný pre chlapca alebo dievča, a uveďte aj približný vek, aby sa balíčky dostali k tým deťom, ktoré sa z nich najviac potešia. Vianočná zbierka potrvá do piatka 30. novembra.

Zoznam pobočiek, ktoré sa zapojili do akcie: Bratislava – Dúbravka, Bratislava – Staré Mesto a Nové Mesto, Bratislava – Ružinov, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Košice, Kežmarok, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Pezinok, Ivanka pri Dunaji,  Poprad, Prešov, Rožňava, Skalica, Trenčín, Žiar nad Hronom.

Vopred ďakujeme!

S úctou tím Helen Doron English a Slovenský Červený kríž.