Vianočný balíček od srdca poteší dvakrát

Aj tento rok sa centrá jazykovej školy Helen Doron zapoja do Vianočnej zbierky spolu so Slovenským Červeným krížom. Pridajte sa aj vy!

Už je tu zima a spolu s ňou prichádzajú aj najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Je to čas, kedy rozmýšľame, akým darčekom spravíme radosť niekomu inému, svoj čas a pozornosť chceme venovať tým, na ktorých nám najviac záleží. Vianoce sú mimoriadne dôležité najmä pre deti, tešia sa na ozdobovanie stromčeka, na blízkosť rodičov, na rozprávky, majú radosť z darčekov.

Na Slovensku je však veľa rodín, ktoré žijú vo veľmi zlých podmienkach a majú existenčné problémy. Rodičia z týchto domácností nepremýšľajú o tom, či svojim deťom kúpia už tretí mobil alebo ďalší tablet, ale či vôbec budú mať na jedlo, ošatenie, na zabezpečenie základných potrieb svojich detí. Na hračky, knižky či ceruzky na kreslenie rodičia mnohokrát nemôžu ani pomyslieť. Aj preto sa naše pobočky Helen Doron z celého Slovenska rozhodli opätovne ich podporiť a podať pomocnú ruku formou Vianočnej zbierky.

Možno ste už v minulosti rozmýšľali nad tým, ako využiť  tašky, ktoré vám zostali z predchádzajúcich kurzov Helen Doron. Dovoľujeme si vám ponúknuť riešenie, ktoré urobí radosť iným deťom. V spolupráci so Slovenským  Červeným krížom organizuje jazyková škola Helen Doron zbierku pre deti zo sociálne slabších rodín. Ak nemáte Helen Doron tašku na darovanie, využite, prosím, iný, vhodný balík tak, aby vznikli už hotové vianočné balíčky pre deti. Na balík napíšte, či je vhodný pre chlapca alebo dievča a pridajte aj približný vek, aby sa balíčky dostali k tým deťom, ktoré sa im najviac potešia. Hračka, s ktorou sa už vaše dieťa nehrá, kniha, ktorú ste už prečítali, aj školské potreby tak pomôžu deťom, aby sa cítili o čosi šťastnejšie. Stačí ich len priniesť do vášho Helen Doron centra, ktoré zabezpečí ich odovzdanie.

Zbierka začína 4.12.2017 a končí 15.12.2017, následne prebehne odovzdávanie darčekov priamo v miestnych spolkoch SČK, o čom vás budeme informovať na našej FB stránke – aby ste vedeli, že vaše vianočné balíčky venované od srdca išli do správnych rúk a ručičiek. Veríme, že takýmto malým gestom dokážeme spríjemniť sviatočné obdobie mnohým deťom a rodinám, ktoré to potrebujú a urobíme im radostnejšie Vianoce.

Zoznam pobočiek jazykovej školy Helen Doron, do ktorých môžete nosiť svoje vianočné dary: Bratislava, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Humenné, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Nitra, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Rožňava, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín.

Vopred ďakujeme!

S úctou tím Helen Doron a Slovenský Červený kríž