Veľký úspech slovenských centier v súťaži Young Heroes

Súťaž Young Heroes – Mladí hrdinovia vyzvala tímy škôl a komunitných centier, aby sa zapojili do zveľaďovania svojho životného prostredia alebo podpory svojej komunity. Tento týždeň boli vyhlásené výsledky a dva slovenské projekty, jazykové centrá angličtiny pre deti v Ivanke pri Dunajiv Nitre, obsadili prvé dve priečky. Tretie miesto získali žiaci z Bosny a Hercegoviny. Do súťaže sa zapojilo 143 projektov z 23 krajín celého sveta. Srdečne blahoželáme všetkým našim Mladým hrdinom, ktorí sa do súťaže aktívne zapojili!

Víťazom svetovej súťaže sa stal tím jazykového centra Helen Doron v Ivanke pri Dunaji s projektom Reusable Bags – Znovu využiteľné tašky. Žiaci prišli s nápadom vytvoriť si vlastné recyklované a umývateľné tašky, pričom použili odpadový materiál zo svadieb a večierkov. Školáci potom rozdávali tieto tašky ľuďom žijúcim v ich obci a jej okolí a tí si rýchlo zvykli a využívajú tieto opakovane použiteľné tašky namiesto neekologických plastových. Projekt sa stal veľkým hitom a študenti dúfajú, že aj vďaka výhre v súťaži Young Heroes v ňom budú môcť pokračovať a rozdávať ešte mnoho ďalších opakovane použiteľných tašiek, ktoré pomôžu nášmu životnému prostrediu.

Druhým víťazným tímom sa stali žiaci jazykovej školy Helen Doron z Nitry s projektom Small Hands Can Clean the World – Malé ruky dokážu očistiť svet. Ich cieľom bolo naučiť deti a ich rodičov, aby si po sebe zbierali odpadky a triedili ich. Najprv o projekte informovali rodičov a rozdali modré, žlté a čierne igelitové vrecká. Vytvorili si svoje vlastné malé tímy, ktoré zbierali odpadky vo svojom okolí, fotografovali a posielali obrázky do súťaže. Druhým krokom bolo veľké vyčistenie mesta Nitra, kde žije väčšina z nich.

„Tešíme sa, že vyhrali práve slovenské projekty a ukázali, že nezáleží na tom, či ste dospelí alebo len dieťa. Dôležité je ukázať, že keď je nápad a chuť meniť veci k lepšiemu, na veku, výške či iných zručnostiach vôbec nezáleží. Všetci naši žiaci sú našimi mladými hrdinami, ktorí dokázali, že im spoločne záleží na okolí, v ktorom vyrastajú,“ teší sa z úspechu Katalin Deák, master franchisor jazykovej školy angličtiny pre deti Helen Doron na Slovensku.

Do súťaže sa zapojilo 143 projektov z 23 krajín celého sveta. Deti sa snažili pomôcť ochrániť ohrozené druhy zvierat, podporiť čítanie kníh u detí, získať peniaze na špeciálne pomôcky pre choré detičky, pomôcť znevýhodneným skupinám osôb – starým ľuďom či bezdomovcom, či zveľadiť životné prostredie, v ktorom žijú.

Po úspechu tohto ročníka sa edukačná skupina jazykových škôl Helen Doron, ktorá ho vyhlásila, rozhodla pustiť aj do druhého ročníka. „Už teraz sa tešíme na rok 2018. Je úžasné, ako sa deti zapojili do aktivít, ktoré pomôžu ich okoliu. Ich úsilie bolo obdivuhodné. Naozaj sa tým stávajú lepšími svetovými občanmi a pre nás sú skutočnými Mladými hrdinami – jeden a všetci!“, nadšene dodáva zakladateľka tejto metódy hravej angličtiny pre deti pani Helen Doron.

Viac o súťaži sa môžete dozvedieť na http://www.helendoron.com/youngheroes/.