Spev, tanec aj divadlo – to všetko môžete zažiť na hodinách Helen Doron

 

Karolína Vytykačová (Kaja) zo Senca sa ako učiteľka zamilovala do metodológie Helen Doron už v roku 2009. Neváhala a prihlásila na túto zábavnú angličtinu pre najmenších svoju dcéru Jasmínku, aj keď mala len 6 mesiacov. Jasmínka, teraz už šesťročná, sa v Helen Doron centre cíti ako doma a angličtinu zbožňuje.

Kaja je bývalá vokalistka slovenskej superstar Zdenky Prednej a speváčka v rockovej kapele, no tiež slobodná mamička, ktorá učí v jazykovej škole Helen Doron 12 hodín do týždňa. Popri tom prekladá do slovenčiny práve blogy Helen Doron, ktoré čítate, no aj novinky, plagáty a titulky, ktoré pre vás pripravujeme: „Táto metodológia sa mi páči, pretože je úplne iná, ako všetky ostatné jazykové kurzy angličtiny pre deti. A je plná hudby a tanca! Študovala som slovenčinu a angličtinu, hudbu i herectvo. Som speváčka a toto je šité presne na mňa. Nedokážem si predstaviť samu seba v ‘normálnej’ štátnej škole, sediacu celý deň vo formálnom oblečení a mať na starosti v triede 30 detí. ANI NÁHODOU!,“ smeje sa.

Po ôsmich rokoch učenia v Helen Doron English odporúča Kaja každému rodičovi, ktorý ešte nevidel lekciu, aby sa prišiel pozrieť na ukážkovú hodinu zadarmo, ktorú ponúkajú všetky naše vyučovacie centrá na svete. „Žiadne slová nedokážu opísať, aké kúzlo sa tu odohráva. Dokonca aj bábätká si vedia zapamätať veci od prvej hodiny, čo prišli. To je úžasné. Je to naprosto odlišné od klasického školského systému,“ hovorí Kaja s nadšením.

A ak niekto zvažuje, že by sa stal lektorom Helen Doron? „Smelo do toho! Ak máte radi svoj voľný čas, kreatívnu a zábavnú prácu a nechcete stráviť celý deň učením, skúste to. Dokonca sa to dá aj počas materskej dovolenky – môžete učiť Baby´s Best Start s vaším bábätkom namiesto bábiky. A nemusíte už chodiť na žiadne hodiny aerobiku“, odporúča všetkým váhavcom Kaja a dodáva: „Svoju prácu milujem a chcela by som v nej ostať tak dlho, ako sa len bude dať. Som jednou z tých šťastných, ktorí v nej našli svoje poslanie. Pre mňa je to skvelá súhra herectva, hudby a angličtiny. A najlepšie na tom je, že môžem tráviť viac času so svojou dcérou a dať jej šancu dobre sa naučiť po anglicky hravou a kreatívnou formou!“

Nezabudnite, stále pre vás prinášame možnosť zažiť spolu s vašimi deťmi ukážkovú hodinu zadarmo. Ak by ste sa však chceli stať naším lektorom, ozvite sa nám tu. Tešíme sa na vás!

 

Kaja s Helen Doron

Kaja Vytykačová so zakladateľkou metodológie, p. Helen Doron