Nadšený učiteľ sa naučí niečo nové každý deň

Volám sa Sanja Stojsavljevic a bývam v Záhrebe, v Chorvátsku. Angličtinu som počúvala odmalička. Moja babka bola učiteľkou angličtiny a ja som sa vždy pokúšala zaradiť tento jazyk do našich každodenných životov. Rokmi som pokračovala v jeho zdokonaľovaní sa na rôznych jazykových školách. Láska k angličtine, ktorú mi babička pomohla rozvinúť, vo mne zostala dodnes.

Pracujem pre Helen Doron štyri roky. Potom, ako som našla centrum Helen Doron vo svojom susedstve, rozhodla som sa uchádzať o prácu, pretože to vyzeralo ako niečo, čo ma bude baviť. A mala som pravdu! Dnes učím angličtinu deti od 3 do 12 rokov.

Metodológia Helen Doron je veľmi odlišná od ostatných anglických kurzov. Moje pracovné skúsenosti už pred nástupom do Helen Doron mi ukázali, že táto metóda prináša deťom oveľa viac. Pomáha im vyjadriť sa rôznymi spôsobmi, nielen verbálne. Je to učenie angličtiny hrou. Každá skupina detí je iná, stále sa bavíme a učíme niečo nové. Oni sa učia odo mňa a ja sa vždy niečo naučím od nich. Pomáhajú mi stať sa lepším učiteľom. Pomáhajú mi zlepšovať si učiteľské skúsenosti počúvaním ich potrieb a pozorovaním ich reakcií. Ja som ich učiteľ, ale vo veľa veciach oni učia mňa.

Sanja StojsavljevicRodina a priatelia sa ma často pýtajú na moju prácu. Niekedy sú skeptickí ohľadom učenia angličtiny veľmi malých detí a zvyknú mať predsudky. Moja odpoveď je vždy rovnaká – len sa príďte pozrieť na jednu z našich hodín! Potom, ako uvidíte, čo robíme a čo dokážu urobiť tie malé deti – už nebudete mať žiadne otázky.