Päť zábavných spôsobov, ako sa toto leto naučiť po anglicky

Leto – čas sa neskutočne spomaľuje, deti sa začínajú nudiť a vy hľadáte možné aj nemožné spôsoby, ako ich zaujať. A že toho času na vypĺňanie je! Nezabudnite však, že okrem času na zábavu a relaxáciu je ho dosť aj na stimulovanie myslí a využitie vedomostí a poznatkov získaných počas školského roka. Je to však aj dosť času na realizáciu novej výzvy, ktorá kombinuje zábavu so vzdelávacou výhodou. 

Či už ste v aute, v čakárni, musíte byť doma kvôli zlému počasiu alebo jednoducho len hľadáte spôsob, ako zabaviť svoje dieťa, pomoc je poruke. Tu je päť skvelých spôsobov, ktoré špeciálne vytvorili pedagogickí experti a lingvisti, vďaka ktorým sa vaše dieťa môže naučiť toto leto po anglicky. Užite si ich!

  1. Zaspievajte si. Ak ste ešte neobjavili Helen Doron Song Club, vyskúšajte ho práve teraz. Malé deti milujú spievanie pesničiek zo Song Clubu. Melódie sú chytľavé, slová jednoduché a videá k nim ohromne zábavné. Spievanie je navyše úžasný spôsob, ako deti zoznámiť s – materinským alebo cudzím – jazykom prirodzene. Nie sú zamerané na gramatiku alebo vetnú konštrukciu, ale jednoducho sa učia angličtinu. S každou novou pesničkou, ktorú sa naučia, si rozširujú svoju slovnú zásobu. Učia sa význam pesničky pozeraním príbehu, ktorý prebieha na obraze. Detské riekanky deťom dávajú viac ako len pozeranie (alebo počúvanie)! Rýmy učia intonáciu (spôsob, akým sa v jazyku hovorí) a fonologickú štruktúru (spôsob, ako slová znejú). Kým deti do troch rokov sú si vedomé, že slová sú zložené z rôznych zvukov, ostatné už nie. Čím viac sú deti vystavované detským rýmovačkám, tým viac si uvedomujú spôsob, ako sa zvuky tvoria. Čím je detská uvedomelosť slabík a rýmujúcich sa zvukov silnejšia, tým ľahšie je pre ne neskôr naučiť sa čítať.
  2. Zahrajte sa hru.Spomínate si na súťaže v hláskovaní, kde sa slová učia naspamäť opakovaním, až kým sa vám nevryjú do pamäte? Žiadna zábava. Práve preto Kangi Club pomáha zdokonaľovať deťom angličtinu hraním množstva zaujímavých hier s Joeym, dračicou Didi, Flupom a jeho priateľmi. Každá hra pomáha deťom cvičiť anglickú slovnú zásobu na rôznych úrovniach. Dieťa počuje správne vyslovené slovo a spája si ho s daným obrázkom. Priraďovacie hry, pexesá a množstvo ďalších budujú ich slovnú zásobu cez štruktúrovanú hru. Nie je to ako domáca úloha. Je to učenie angličtiny hrou a zábavou!
  3. Majte zábavu.Ako aj pri ostatných jazykoch, naučiť sa správnu výslovnosť je kľúčom k efektívnej komunikácii. Aj keď angličtina nie je fonetickým jazykom (nie je priamy vzťah medzi hláskovaním a zvukom), mnoho slov sa vyslovuje tak, ako sa píšu. Fun with Flupe je ľahko použiteľná aplikácia a zábavná forma, ako predstaviť angličtinu malým deťom, ktoré počujú slovo správne vyslovené, vidia, ako sa hláskuje a vidia príslušný obrázok, ktorý im pomôže si slovíčko zapamätať. Aj deti vo veku 2 až 5 rokov sa vedia naučiť prvé slová v angličtine s Fun with Flupe. Jednoducho sa len dotknite a majte zábavu s Fun with Flupe na Google Play alebo iTunes. Ak sa vám zapáčila aplikácia, môžete sa naučiť viac o Flupovi a jeho priateľoch a sledovať ich dobrodružstvá tu.
  4. Čítajte si. Predstavte si, ako sa deti učia čítať krok za krokom, v ich vlastnom čase a svojím tempom. Naučiť deti po anglicky je ľahko možné s Helen Doron Read, vytvorenou pre deti vo veku 5 – 9 rokov. Interaktívni hrdinovia udržiavajú deti aktívne a zároveň ich bavia príbehmi. S Helen Doron Read sa deti naučia vyslovovať slovo správne, vidieť správnu gramatiku a môžu opakovať slovo alebo vetu znova a znova podľa potreby. Nie je jednoduchší spôsob, ako sa naučiť novú slovnú zásobu, ktorá buduje sebavedomie a motiváciu. Angličtina pre deti Helen Doron Read je starostlivo štruktúrovaná do 8 rôznych úrovní, so 4 knižkami s príbehmi na každej úrovni. Prvé tri knihy sú vytvorené na to, aby rodič čítal dieťaťu. Príbehy sa čítajú nahlas, kým čitateľ ukazuje na slovíčka. Štvrtá kniha umožňuje deťom skúšať si čítať, využívajúc slovnú zásobu z práve čítaných príbehov. Funkcia nahrávania umožní deťom nahrať sa pri čítaní príbehu a znova to prehrať. Helen Doron Read dáva možnosť deťom precvičovať čítanie kedykoľvek a kdekoľvek. Stiahnite si Read z Google Playalebo iTunes a čítajte si spolu už dnes.
  5. Počúvajte hudbu. Nalaďte sa na zábavné počúvanie s Helen Doron stanicou pre tínedžerov. Odkedy Beatles prelomili zvukovú bariéru, hudba sa stala úžasným zjednocovateľom sveta. Nezáleží na tom, či žijete v Bratislave, Žiline alebo Bangkoku, dnešné super kapely hrajú hudbu, ktorá presahuje kultúrne bariéry. Helen Doron Teen Radiohrá hudbu, ktorú tínedžeri milujú.  Hudba je skombinovaná s debatnými reláciami a zábavnými úsekmi ako Weird News, Celebrity Gossip a Sports ― dosť jednoduchými pre tínedžerov, ktorí sa učia po anglicky, a súčasne inšpirujúcimi rozšíriť si obzory. Čím viac počúvajú, tým viac si zlepšujú chápanie počúvania. Stiahnite si aplikáciu z Google Play alebo iTunes a počúvajte.

Pre viac spôsobov, ako udržať svoje deti zaujaté a zároveň zdokonaľovať ich angličtinu nielen počas letných prázdnin, no tiež cez školský rok, navštívte vyučovacie centrum Helen Doron blízko vás. Želáme vám krásne leto!