Angličtina pre deti
 • English for Kids at Helen Doron EnglishEnglish for Kids at Helen Doron English
  Angličtina pre deti

  Študenti Helen Doron sa zabávajú a učia angličtinu – všetko v tom istom čase.

  Zistite prečo
 • Free Demo Lesson at Helen Doron EnglishFree Demo Lesson at Helen Doron English
  Vyskúšajte si nás

  Pozývame Vás na ukážkovú hodinu ZDARMA

  Nájdite si vyučovacie centrum
 

Leto s angličtinou je ešte zábavnejšie

Holiday Fun with Flupe, Polly Holiday, Holiday Jump with Joey, I am the World, English through Drama – v našej ponuke prázdninových denných či poldenných táborov pre deti od 3 do 19 rokov si určite nájdete vhodný kurz podľa veku, záujmov i stupňa znalosti angličtiny svojho drobca, ktorý ani nemusí byť študentom Helen Doron English.

Deti milujú angličtinu vyučovanú hravou metódou Helen Doron English. Počas leta je trávenie času s ňou i kamarátmi ešte zábavnejšie a zároveň rovnako prospešné ako cez školský rok! Vyhľadajte si vhodný tábor vo vašej blízkosti.

Prázdniny sú obdobím na oddych a rozptýlenie. Zároveň však poskytujú možnosť stimulovať vašich potomkov a stavať na vedomostiach, ktoré nazbierali počas školského roka. V ideálnom prípade dokonca do toho vniesť výzvy, ktoré kombinujú šantenie so vzdelávacími prvkami.

Prázdninové kurzy odbremenia, zabavia aj posilnia samostatnosť

Samozrejme, najradšej by ste strávili s vašimi drobcami celé prázdniny, málokto však má možnosť urobiť si voľno na osem týždňov. Ak nie sú naporúdzi ochotní starí rodičia či iní príbuzní, treba siahnuť po alternatíve. Jednou z najosvedčenejších sú práve tábory. Rodičov odbremenia a malých neposedníkov nadchne pobudnutie s rovesníkmi.

Deti si v tábore vari ešte intenzívnejšie ako v škôlke či škole uvedomia, že každý člen skupiny je dôležitý. Naučia sa lepšie vychádzať s kolektívom a rešpektovať druhých, takže tábor je vhodný aj pre jedináčikov: zistia totiž, že celý svet sa netočí vždy len okolo nich. Letné kurzy Helen Doron English prirodzene rozvíjajú spolupatričnosť, empatiu aj zodpovednosť. Zároveň posilňujú samostatnosť.

Zážitky spojené s pozitívnymi pocitmi zostávajú navždy

„Výučba v našich letných táboroch nikdy nie je taká intenzívna ako počas školského roka. Je teplo, deti sa potrebujú viac hrať a odreagovať sa. Zážitky im spolu s angličtinou a pozitívnymi pocitmi zostanú navždy,“ hovorí jazyková expertka Katalin Deák, Master Franchisorka HDE pre Slovensko.

„Pri výbere tábora, pochopiteľne, je najdôležitejšie myslieť na toho, koho sa to týka, teda na dieťa,“ upozorňuje psychologička Silvia Langermann a dodáva: „Spoločne si preberte, čo by vašu ratolesť zaujímalo. Sústreďte sa na vek a záľuby dieťaťa. Práve rodičia poznajú svoje dieťa najlepšie a vedia, aký tábor je schopné bez problémov absolvovať. Najpodstatnejšie je, aby si letný kurz užilo. Určite teda rešpektujte individuálnu zrelosť potomka. Ak je vaše dieťa na vás naviazané, odporúčam denný tábor: je to pre dieťa menej stresujúce a pre vás zväčša lacnejšie.“

LETNÉ TÁBORY HELEN DORON ENGLISH

 Sú určené študentom Helen Doron English, ale aj novým záujemcom od 3 do 19 rokov

 • poldenné alebo celodenné, doplnené o voľnočasové aktivity
 • Ponúkajú 1 až 6 hodín angličtiny denne cez výtvarné, športové, tanečné, hudobné či divadelné aktivity, ktoré sú prispôsobené veku (výlučne v angličtine)
 • Trvajú obyčajne 1-2 týždne a to priamo v centrách alebo v prírode
 • Sú pre skupiny od 8 do 16 detí
 • Vedú ich certifikované učiteľky spolu so skúsenými asistentmi a veselými rozprávkovými či komiksovými kamarátmi
 • Poskytujú výučbové materiály pestré učebné pomôcky
 • Prinášajú rôznorodé typy prázdninových táborov, každý si príde na svoje – tematicky zamerané tábory alebo tábory na upevnenie a rozšírenie si učiva z celoročných kurzov
 • Vo voľnom čase si deti užijú rôzne aktivity podľa ponuky centier: plávanie, turistiku, gymnastiku, loptové a iné pohybové hry, „olympiádu“, karate, koníky, ZOO, návštevu múzeí a podobné činnosti
 • Je zabezpečený pitný režim, chutné občerstvenie, v prípade celodenného tábora aj plnohodnotná strava a úrazové poistenie
 • Jednotlivé jazykové centrá Helen Doron na Slovensku sa v ponuke líšia, letný tábor si môžete zakúpiť v ktoromkoľvek centre
 • Ide o prirodzenú, komplexnú, efektívnu a navyše veľmi zábavnú formu výučby priamo v angličtine, podľa veku dieťaťa

 ŠIROKÁ PONUKA PRÁZDNINOVÝCH KURZOV

Fun with Flupe (3-7 rokov) – deti sa hravou formou naučia a precvičia angličtinu vďaka rozkošnému chlapčekovi Paulovi Wardovi a milej loptičke Flupe, ktorá mení farbu podľa jej pocitov. Tábor s množstvom zábavných hier, piesní a výtvarných činností v angličtine. Cez spoločné dobrodružstvá sa mladí študenti Helen Doron English naučia základnú slovnú zásobu, správnu výslovnosť aj pravidlá vetnej skladby. Navyše, užijú si kopec zábavy.

Polly Holiday (4-8) – v rámci tohto kurzu sa dieťa pustí do dobrodružstiev po anglicky, pričom bude sledovať animované príhody postáv kólie Polly a mačičky Nat, ktoré cestujú po celom svete. Počas kurzu Polly Holiday sa vaše dieťa bude zabávať pri hrách, spievaní, varení, experimentoch a vyrábaní rôznych vecí v anglicky hovoriacom prostredí. Intenzívne členenie tohto kurzu pomôže vášmu dieťaťu uchovať si to, čo sa naučilo, a pripraví ho na štúdium angličtiny v škole. Deti zažívajú na kurze Polly Holiday takú obrovskú zábavu, že si sotva všimnú, koľko sa naučia, a s ľahkosťou rozprávajú anglicky.

Jump with Joey (6-8) – sú letné dobrodružstvá v spoločnosti malého Paula,  kengury Kangi, jej nezbedného synčeka Joyeho a dievčatka Milie. Deti sa naučia nové pesničky a výrazy, no tiež si zopakujú  už naučenú slovnú zásobu. Počas týždňa, v ktorom tábor prebieha, si užijú veľa pohybu, hier, tanca a kreatívnej zábavy. Popri tom sa učia aj o dôležitých hodnotách priateľstva a ochrany životného prostredia. Navyše, v pohodlí domova môžu siahnuť aj po špeciálnej aplikácii, ktorá využíva technológiu rozšírenej reality (augmented reality). Zážitok dieťaťa z učenia je tým obohatený o postavičky z Jump with Joey, ktoré ožívajú v kúzelných knižkách, a tak dopĺňajú každodenné domáce počúvanie, ktoré je základnou súčasťou metodológie Helen Doron.

I am the World (4-9) – počas tohto týždňa deti precestujú a navštívia virtuálne celý svet, a to cez výtvarné aktivity, dramatizáciu, hru, tancovanie a varenie – všetko, samozrejme, v angličtine. Deti sa naučia zaujímavé detaily o takmer 20 krajinách celého sveta. Ak vaše dieťatko túži spoznávať cudzie krajiny a je malým dobrodruhom, tento tábor je preň to pravé.

English through Drama (7-12) – kurz je určený deťom s umeleckými sklonmi. Deti sa učia a precvičujú si hovorenú angličtinu prezentovaním klasickej rozprávky v štýle britskej pantomímy s divokými kostýmami a groteskným humorom. Zažijú príhody na vlastnej koži – prevtelia sa do hlavných hrdinov z ríše rozprávok ako Červená čiapočka, Popoluška či Snehulienka a to všetko v angličtine. O zábavu a dobrodružstvo bude určite postarané.